• Reklamacje

12.Reklamacje

 1. Wszystkie rzeczy będące przedmiotem sprzedaży w sklepie internetowym są nowe. Pozbawione wad. Jeśli takowe wystąpią sklep Sportgryf odpowiada za nie.
 2. Każda z rzeczy kupiona w sklepie Sportgryf może być reklamowana zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Cywilnego dotyczącymi rękojmi, jeżeli w ciągu dwóch lat od jej wydania Klientowi wystąpi wada stanowiąca o jej braku zgodności z umową.
 3. Reklamacje można złożyć za pośrednictwem e-maila na adres kontakt@sportgryf.com, osobiście w placówce sklepu w Gryfinie ul. Energetyków 14J, bądź drogą pocztową.
 4. W przypadku reklamacji drogą pocztową , trzeba wskazać przyczyny reklamacji oraz informacje niezbędne ze zidentyfikowaniem zamówienia. Do złożenia reklamacji może zostać wykorzystany formularz „Reklamacje” dostępny na stronie serwisu internetowego sklepu sportgryf.com w panelu Klienta przy każdym zamówieniu. Po wypełnieniu i wydrukowaniu może również zostać wysłany pocztą. Na adres wskazany powyżej w siedzibie sklepu sportowego.
 5. Reklamacja jest rozpatrywana w terminie 14 dni od momentu dostarczenia wadliwego towaru do sklepu. Sportgryf poinformuje Klienta o sposobie jej załatwienia.
 6. Jeśli reklamacja zostaje rozpatrzona pozytywnie w przypadku drogi pocztowej – Klient otrzyma zwrot poniesionych kosztów wysyłki wadliwego towaru do sklepu.
 7. W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, towar zostanie odesłany Klientowi wraz z informacją o niezasadności reklamacji.
 8. W razie rozpatrzenia reklamacji w przypadku sklepu stacjonarnego Firma Sportgryf umożliwi odbiór towaru bądź zwrot poniesionych kosztów oraz przysługującej mu kwoty pieniężnej w sklepie w którym została złożona reklamacja.

 

 1. Rezygnacja z zamówienia.
 • Klient ma prawo do rezygnacji z zamówionego towaru.
 • Klient ma możliwość samodzielnie anulować zamówienie, w ciągu 15 minut od złożenia zamówienia, w panelu Klienta w zakładce moje zamówienia, poprzez przycisk anulowanie zamówienia.
 • Klient może anulować zamówienia poprzez kontakt ze sklepem sportgryf.com w drodze mailowej lub poprzez kontakt telefoniczny zanim zamówiony towar zostanie wysłany - dane podane w górnym panelu strony głównej sklepu internetowego.